משכנתא פריים

משכנתא פריים היא משכנתא שהריבית שלה צמודה לריבית הפריים. לאלו שמבנכם שאינם יודעים מה היא ריבית פריים, נוכל לומר לכם בקצרה שריבית פריים היא הריבית הבסיסית הנקבעת בין הבנקים המסחריים ועל פיה הם מחשבים את העסקאות שהם מבצעים ביניהם ועל פי הם גם מחייבים את אשראי הלקוחות שלהם. ריבית הפריים היא ריבית שמפורסמת על ידי בנק ישראל, נכון לכתיבת מאמר זה ריבית הפריים עומדת על 1.75%.

משכנתא פריים הצמודה לריבית הפריים היא משכנתא נפוצה מאוד מהסיבות העיקריות הנ”ל: 1- המשכנתא אינה מושפעת משיעורי האינפלציה שיכולים להיות גבוהים במהלך הארוך של תשלומי המשכנתא.
2 – בדרך כלל ניתן לפרוע את המשכנתא או חלק מהמשכנתא לפניי תום מועד הפירעון של המשכנתא ללא צורך בתשלום עמלת היוו.
3 – יתרת המשכנתא פוחתת לאורך הזמן החל מהתשלום הראשון.
4 – ישנם סיכויים להורדת הריבית על ידי נגיד בנק ישראל בהתאם למצב הכלכלי באותה תקופה, כאשר הריבית יורדת גם ההחזר החודשי על המשכנתא יורד.

אנשים רבים נוטים לקחת משכנתא פריים, כאשר ריבית הפריים היא נמוכה ובזכות כך להוריד בתשלומי המשכנתא, אבל עליכם לזכור כי ריבית הפריים צפויה לעלות או לרדת בהתאם למצב במשק לכן כאשר אתם לוקחים משכנתא עליכם לבדוק האם המשכנתא מתאימה לצרכים שלכם וכן לנסות לחשב, מה יהיה גובה ההחזר החודשי במידה והריבית תעלה. בדרך כלל ניתן למצוא תחזיות לעלייה בריבית בשנה הקרובה, לכן ניתן לחשב את החזר התשלומים על פי תחזיות אלו.

משכנתא בריבית פריים אמנם נחשבת לריבית משכנתאות תנודתית יותר בהשוואה למשכנתאות אחרות, אבל היא גם נחשבת למשכנתא זולה יותר, גם לאחר העליות בריבית. ישנם מומחים הטוענים שגם כאשר הריבית מגיעה לרמה של 4.5% עדיין המסלול של משכנתא פריים ייחשב כמסלול אטרקטיבי בהשוואה למשכנתאות אחרות.

באתרים רבים תוכלו למצוא מחשבון משכנתא פריים אשר יכול לעזור לכם לחשב את החזר המשכנתא שלכם על פי השינוי המשוער בגובה ריבית הפריים. גם אם החלטתכם שמשכנתא פריים היא המשכנתא המתאימה לכם ביותר, כדאי לכם להתייעץ עם מומחה למשכנתאות כדי לוודא שאכן זה כך.

מחשבון משכנתאות
סכום המשכנתא:
ריבית:
תקופה בשנים:
תשלום חודשי: