משכנתא גרייס

משכנתא גרייס היא משכנתא שמעניקה תקופת חסד (גרייס) ללוקח המשכנתא, בתחילת תקופת המשכנתא הלווה משלם רק את הריבית על המשכנתא, תקופה זו נקבעת בחוזה בין הבנק לבין לוקח המשכנתא, לאחר שהתקופה מסתיימת מתחילים התשלומים הרגילים של המשכנתא שהם כוללים גם את הקרן וגם את הריבית.

משכנתא גרייס למי היא מתאימה?

בזכות משכנתא גרייס הלווה זוכה לתקופה שבה יש לו החזרים קטנים על המשכנתא מכיוון שהוא משלם רק את הריבית, כאשר הקרן של ההלוואה נשארת בסכום של המשכנתא שנלקחה ביום חתימת החוזר. אמנם נראה שההחזר על משכנתא מסוג גרייס הוא החזר יקר יותר מכיוון שבמשכנתא רגילה קרן ההלוואה יורדת כבר מהיום הראשון של החוזה, אבל ישנם אנשים שזו הדרך היחידה בעבורם לקחת משכנתא כמו לדוגמה אנשים שרוכשים דירה מקבלן והם נאלצים להתגורר בשכירות עד אשר הדירה תתפנה.

“משכנתא גרייס הצילה אותנו” מספרת חגית “אם יועץ המשכנתאות לא היה מציע לנו את האפשרות הזו, אנחנו היינו יכולים להיקלע להמון צרות כלכליות, או שאולי בכלל לא להסתכן ולקנות את דירת החלומות שלנו. המצב שלנו היה שרצינו לקנות דירה מאנשים שבנו לעצמם בית פרטי, הם הסכימו להוריד במחיר של הדירה אם אנחנו נשלם להם סכום ראשוני גבוה מהמקובל מכיוון שהם היו זקוקים לכסף להמשך הבנייה שלהם. ההנחה שהמוכרים הציעו הייתה מאוד משמעותית בעבורנו, אבל אנחנו ידענו שבמשך שנה ואולי אפילו יותר מכך נצטרך גם להחזיר את המשכנתא וגם לגור בשכירות, כך שמבחינתנו היה מדובר בתשלומים בלתי אפשריים. כאשר ניגשנו ליועץ המשכנתא, שטחנו בפניו את הבעיה שלנו ואז הוא הסביר לנו על משכנתא גרייס, אמנם הבנו מדבריו שמדובר במשכנתא יקרה יותר לטווח הארוך, אבל גם ידענו שזאת הדרך היחידה שלנו לקנות את דירת החלומות שלנו ולעמוד בדמי השכירות. חתמנו על חוזה למשכנתא גרייס ובאמת בשנה הראשונה, גרנו בשכירות מצד אחד והתחלנו לשלם את המשכנתא מצד שני, בעצם רק את הריבית של המשכנתא. כעבור שנה, כאשר נכנסו לדירה החדשה שקנינו, התחלנו לשלם את המשכנתא באופן מלא, אין ספק שבזכות משכנתא גרייס הגשמנו את החלום שלנו”.

מחשבון משכנתאות
סכום המשכנתא:
ריבית:
תקופה בשנים:
תשלום חודשי: