משכנתאות לבית

משכנתא לבית נחשבת בימינו לפתרון הפופולרי והכדאי ביותר למכשול הכספי הנובע מעצם הצורך ברכישת דירה פרטית שנחשבת לחלומם של אנשים רבים ובמיוחד זוגות צעירים . רכישת נכס נחשב לנושא המחייב שיקולים כלכליים, במיוחד שבתקופה בה אנו חיים העניין מצריך עזרה והסתמכות על מקורות אחרים כמו חסכונות, נכסים, הון משפחתי או היעזרות בקרובי משפחה אך הדבר הזה מאד קשה לביצוע אפילו קשה יותר מביקוש הלוואה ומשכנתא . לכן רבים רואים במשכנתא המוצא והפתרון לעזרה הזו , הכספית לצורך קניית הדירה הפרטית מבלי להתחנן לאף אחד ולא לעקוב אחרי מכירת נכסים או לחכות להון המשפחתי וכו’.

משכנתא זוהי מין הלוואה ארוכת טווח הלוקחים אותה ובמקביל מחזירים את ערכה בחודשים פרושים לאורך כל תקופת המשכנתא . השווי של המשכנתא תלוי ביכולות של המבקש ובצרכים מאחורי אותה משכנתא, למשל אם הדירה קטנה , אם הדירה גדולה , אם היא לצורך שיפוץ וכו’. משכנתא יכולה להיות בכל מיני אפדרויות שונות כמו משכנתא עם ריבית צמודה למדד , משכנתא עם ריבית קבועה, משכנתא פריים, משכנתא עם ערבים ועוד . המשכנתא ניתנת ע”י הבנק לכן היא מורכבת מקרן ומריבית שקובע הבנק לפי תנאי אותה משכנתא.

כדי לקבל משכנתא לבית צריך לעמוד בקריטריונים מיוחדים לאותו גוף המעניק אותה למשל של משרד השיכון אשר מציב תנאים וקריטריונים קשים במיוחד למי שמבקש משכנתא לבית לצורך בנייה או רכישת דירה חדשה. וכך גם מוסדות אחרים לכל אחד יש את התנאים ובמידה וניתנת זכאות למבקש , הבנק הוא זה שנותן את הסכום של המשכנתא לבעלים וההחזר יהיה דרך הלקוח לבנק ומהבנק בטח לאותו מוסד שמנפיק את הזכאות על אותה משכנתא. ישנם משכנתאות שדורשות מהמבקש להביא ערבים עליו שישלם את דמי המשכנתא החודשיים בזמן ובמידה ולא יוכל על הערבים להיות תומכים והאחריות תהיה עליהם לבצע את התשלום , בימינו סוג זה של משכנתא לא כל כך פופולרי מאחר שבעבר היו וקרו המין בעיות שאנשים רבים הבריזו עם המשכנתא והערבים נתקעו בתשלום של אותם סכומים, לכן אנשים רבים מסרבים להיות ערבים.

לפני לקיחת משכנתא לבית עדיף לעשות שיקולים רבים, לבדוק באתרי האינטרנט ובמוסדות שונים לגבי משכנתאות והלוואות, כמה זמן, אם זה משתלם, אם זה יספיק וכו’.

על נושא זה ועוד אפשר ללמוד בכל מכללה המציעה לימודי נדל”ן


משכנתאות השוואה

מחשבון משכנתאות
סכום המשכנתא:
ריבית:
תקופה בשנים:
תשלום חודשי: