מינוף משכנתא

מינוף משכנתא זוהי הדרך שבה אפשר להרוויח מהמשכנתא שתניב לנו תועלת כספית ורווחית אם באמת נשתמש בה בצורה רווחית. מינוף משכנתא יכול להיות חיובי, נייטרלי או שלילי תלוי איך אנו מתנהגים עם המשכנתא ובמה אנו משקיעים.

הרבה טוענים שהאזרחים הם אלו שמפסידים בסופו של דבר מלקיחת משכנתא ומי שכן נהנה אלו הם הבנקים ומוסדות פיננסיים שונים. אך זה כבר לא נכון מאחר והרבה אנשים מרוויחים ונהנים יותר מלקיחת משכנתא. רבים מאיתנו תוהים ושואלים כיצד אפשר לנצל את המשכנתא ולהנות ממנה?

אנשים מקבלים את המשכנתא ברגע שהם מתכננים לקנות את הדירה, הבית או הנכס ע”י הבנקים או מוסדות בנקאיים למשכנתאות. צעד ראשון הוא מציאת מיקום הנכס או הדירה המיועדת לקנייה כאשר הקונה יסכם מחיר עם המוכר ואחר כך יבקש משכנתא והלוואה שתכסה את הסכום שנשאר או כולו ממחיר הנכס שהוא מתכוון לרכוש. הצעות למשכנתא משתנות ממוסד אחד לשני אשר כל אחד מסתכל על ההכנסות החודשיות של הלווה, עבר של אי פרעון הלוואות כלשהן לבנק, מקצוע ומצב משפחתי וכלכלי, ועוד..

משכנתא נחשבת להחלטה הגדולה והכי חשובה בחייהם של אנשים רבים שמתכוונים לקנות דירה או נכס כלשהו, מאחר ומדובר בסכומים גדולים של כספים שאין בהישג ידם של מרבית האנשים שמגיעים לפעמים למליוני שקלים. נושא כזה וסכומי כסף אלו יכולים לגרום לבני אדם רבים להשתמש בהם על מנת לבצע רכישה בסדר גודל כלשהו ולהרוויח ממנו.

משכנתאות יכולות להיות כלי למינוף חיובי, נייטרלי או שלילי. הגרוע מכל הוא להיות מינוף שלילי וזה יכול להתבטא במקרים שבהם הלווה אינו מצליח לפרוע את תשלום ההלוואה החודשי לבנק ומכאן מתחילות בעיות רבות שהבנק מעקל נכסים, החוב הולך וגודל ועוד…

משכנתא ככלי מינוף חיובי זוהי הדרך המוצלחת ביותר לאנשים שיש להם כוונה להשכיר את הנכס לאחרים במחיר שיעלה על המחיר שמשלמים עבור פרעון ההלוואה החודשית לבנק המשכנתאות, והרבה אנשים מצליחים להרוויח ולהפוך את המשכנתא למינוף חיובי בדרך הזו. אז לחשוב על זוג צעיר שאין ביכולתו לקנות ולרכוש דירה בסכום כל כך גדול, עדיף שיקבל משכנתא ככלי למינוף חיובי וכן להשתמש בנכס להשכרה במחיר גבוה ולהרוויח ממנו.

חשוב מאד לפני לקיחת משכנתא וחשיבה על מינוף חיובי להתייעץ עם אחד מהמומחים בנושא, לשלם לו שכר טרחה ולקבל ייעוץ חיובי טוב יותר מאשר לקבל משכנתאות מהבנקים מבלי שום ידע מה יכול להיות. יועץ משכנתא יכול להתווכח עם הבנקים במקרים רבים ועל הריביות כך שהתשלומים יהיו סבירים יחסית למה שיכולתם לקבל לבד.

 

מחשבון משכנתאות
סכום המשכנתא:
ריבית:
תקופה בשנים:
תשלום חודשי: