מיחזור משכנתא

מיחזור משכנתא הינו הכלי שיכול לסייע למשלמי משכנתא בהקטנת אחוז הריבית המשולמת והעלויות של המשכנתא הישנה. פעולה מסוג זה הינה בעצם לקיחת הלוואה חדשה בעלויות וריביות יותר נמוכות מהמשכנתא על מנת לפרוע את סכום המשכנתא, לשלם את היתרה, ולהתחיל לשלם עבור הלוואה בפחות ריביות תלוי בתנאי הבנק והמשכנתא שנלקחה הישנה וגם החדשה. במקרים רבים המצב הכלכלי מחייב אותנו לבצע פעולה כזו על מנת לכסות את המשכנתא ושיישאר סכום כספי מסויים שנוכל להיעזר למטרות מסויימות.

ישנם מצבים רבים שהמיחזור אינו כדאי לאנשים רבים לכן עדיף לבדוק מול הבנק שממנו לוקחים את ההלוואה החדשה, לבקש שיסבירו מה צריך לשלם עבור כל חודש למשכנתא החדשה ומה היית משלם ואם באמת כדאי. ודבר נוסף שמאד חשוב הוא בדיקת הימצאות כנס פרעון מוקדם של המשכנתא הישנה על מנת לוודא שיישאר לך סכום כספי שתוכל להיעזר בו.

איך בודקים אם כדאי למחזר את המשכנתא שלקחנו בעבר במשכנתא חדשה שתהיה רווחית ותכניס לנו עשרות אלפי שקלים? נמצאים כמה אלמנטים חשובים מאד שאותם צריכים לקחת בחשבון ברגע שחושבים על מיחזור המשכנתא ומי שיכול לעזור לנו להחליט אם כדאי או לא הוא היועץ משכנתאות שיוכל לבדוק תנאי משכנתא קודמת מול החדשה ואם כדאי לנו או לא ומתי כן כדאי. אלמנטים שחשוב לקחת אותם בחשבון הם :

  • גובה הריבית – כדי שהמיחזור של המשכנתא יהיה משתלם חשוב שהמשכנתא החדשה תניב רווח למקבליה מבחינת עלויות ופחות ריביות מהקודמת. חשוב לבדוק מה הריבית ששולמה עבור המשכנתא הישנה ואם הריבית של המשכנתא החדשה הינה יותר קטנה ועדיפה מהקודמת אז כן לקחת את המשכנתא החדשה. לדוגמא אם בזמן שלקחת המשכנתא הישנה הריבית היתה אז 13% והיום הריבית היא 11 % אז בעצם אם תקחו אותה משכנתא אתם תחסכו בתשלום שהייתם משלמים קודם – העלות החודשית תהיה פחות.
  • עלויות התשלום- לבדוק כמה שילמתם עבור המשכנתא הישנה עבור מה תשלמו לחדשה , אם כדאי או לא ולכמה זמן.
  • מספר התשלומים (משך תקופת תשלום המשכנתא)- חשוב לבדוק כמה נותר לכם לשלם עבור המשכנתא הישנה, כמה זמן במקביל לבדוק כמה תשלומים עבור החדשה ומה הסכום שיישאר אחרי שתפרעו את הישנה בנוסף לקנס של פרעון מוקדם (כל בנק מבקש את זה).
  • יכולת תשלום – אחרי שתקבלו הצעה מיוחדת עבור משכנתא למיחזור של הישנה עליכם לוודא שאתם תוכלו לעמוד בתשלומים החודשיים בנוסף לריבית הנצמדת , ואם כדאי לכם או לא .

    ייעוץ משכנתא

מחשבון משכנתאות
סכום המשכנתא:
ריבית:
תקופה בשנים:
תשלום חודשי: