מחשבון משכנתא – כלי חשוב לתכנון נכון

אחת ההשקעות הגדולות והחשובות בחיים הינה רכישת דירה. רבים מאתנו, בעת רכישתה, נדרשים למשכנתא, כדי שיהיה בידינו את סכום הרכישה הנדרש. משכנתא הינה כמעין הלוואה, הניתנת על ידי הבנק או גורם אחר, לצורך רכישת הדירה (לעיתים גם לצורך מטרות נוספות). לכל משכנתא תנאים אחרים והיא מוחזרת בפרקי זמן, הנקבעים מראש. ניתן להחזירה לאורך פרקי זמן קצרים או ארוכים, בהתאם ליכולותיו הכלכליות של הלווה.

מחשבון משכנתא נכנס בדיוק בשלב זה לתמונה, שכן מאפשר לנו לחשב במדויק מה יהיה גובה ההחזר החודשי, האם נוכל לעמוד בו לטווח הארוך, ובהתאם לזה לתכנן את עתידנו הכלכלי והוצאותינו הבאות. מחשבון משכנתא הינו כלי שימושי וחשוב במיוחד לבדיקת המשכנתא המוצעת. ישנם אתרי אינטרנט רבים, המפרסמים בעמודיהם מחשבון משכנתא, אלה, בדרך כלל מטעם הבנקים, המציעים את המשכנתאות, חברות הביטוח, הייעוץ הכלכלי ועוד. כך או כך, מחשבון משכנתא מאפשר לכל הדורש במשכנתא, לחשב את מהלכיו העתידיים באופן הטוב והנכון ביותר, באמצעות חישובים הנעשים על ידי מחשבון משכנתא.

מחשבון משכנתא – כיצד מסייע לנו?

מחשבון משכנתא, כאמור, עוזר לנו לתכנן את צעדינו הכלכליים העתידיים. הוא מאפשר לנו לדעת מה יהיו ההחזרים החודשיים שנצטרך להחזיר, במסגרת המשכנתא שתילקח. מחשבון משכנתא מתייחס לכמה פרמטרים חשובים, כמו למשל גובה הריבית שתיגבה מאיתנו במהלך השנים, גובה המושפע בעיקר מתנודות בעולם הכלכלי או בתהליכים עולמיים. הבנקים, המציעים את המשכנתא, מאפשרים לבחור תוכניות משכנתא במסלולי ריבית שונים: ריבית קבועה או ריבית משתנה.

מחשבון משכנתא במקרים אלה מאפשר לנו לחשב במדויק מה יהיה ההחזר החודשי, בהתאם למסלול הנבחר, מה יהיה גובה הריבית בערך, במהלך השנים, וזאת, כולל ההטבות והזכאויות, המצורפות למשכנתא עצמה. מחשבון משכנתא עוזר לנו לבחור את המסלול והתכנית הטובים לנו ביותר, בהתאם ליכולתנו הכספיות וההתייחסות לגובה התשלומים החודשיים. חשוב לזכור, כדי שנוכל לעמוד בתשלומים העתידיים, עלינו לדעת מבעוד מועד מה יהיה גובהם. מחשבון משכנתא מסייע לנו בכך ומאפשר לנו לתכנן בצורה הטובה ביותר. מחשבון משכנתא אומד את גובה ההחזרים שנידרש לשלם במסגרת המשכנתא ובכך מאפשר לנו לעבור את התהליך בשלום.

מחשבון משכנתא – איך מתבצע החישוב

מחשבון משכנתא כולל כמה פרמטרים אותם יש למלא, כדי שזה יוכל לחשב לנו במדויק את נתוני המידע המתבקש, נתונים כמו, גובה סכום המשכנתא. תחילה, עליכם להקליד את גובהה של ההלוואה, המוצעת על ידי הבנק או גוף מממן אחר. אחר כך תתבקשו להקליד את גובה הריבית. שדה זה מתייחס לגובה של הריבית השנתית, החלה על סכום המשכנתא שהוצעה. פרמטר שלישי הינו משך התקופה. מהי תקופת החזר ההלוואה המועדפת עליכם, מהי פריסתה (למשך כמה שנים).

 

כדאי לזכור כי מחשבון משכנתא מתייחס להלוואות שקליות צמודות למדד וכי החישובים אינם לוקחים בחשבון שינויים במדד, בריבית או בתשלומים נלווים, כמו ביטוח, עמלות וכדומה. מחשבון משכנתא הינו הדמיה בלבד ובכל מקרה, כדי לקבל את הנתונים המדויקים, יש לפנות לבנק או לגורם, הנותן את המשכנתא. מחשבון משכנתא הינו כמעין חיזוי עתידי, על פי המסלולים המוצעים, המאפשר לכם לבחור נכון ובהתאם ליכולותיכם.

מחשבון משכנתאות
סכום המשכנתא:
ריבית:
תקופה בשנים:
תשלום חודשי: