החזרי מס

החזרי מס יגיעו לכם בכל מצב בו יסתבר כי שילמתם על פי מדרגת מס גבוהה יותר, מזו אשר תואמת את נתוניכם. חשוב לבצע מעת לעת בדיקות של תשלומי המס השגרתיים ולבחון האם אינכם משלמים סכומים גבוהים יותר, מעבר לנדרש מכם על פי חוק.

טעויות רבות עשויות להתגלות בתלושי השכר שלכם במקומות העבודה השונים, כאשר מהשכר המגיע לכם יופרש סכום עודף למס הכנסה. אם במהלך שנת העבודה הועסקתם ביותר ממקום עבודה אחד או שעבדתם במקום העבודה רק מספר מסויים של חודשים, ולא לאורך כל שנת המס, הרי שתהיו זכאים לקבלת החזרי מס. החזר זה נובע מכך שאגף מס ההכנסה אינו אמור לגבות מאדם אשר עבד באופן רציף וזכה להכנסה לאורך השנה, את אותו סכום מס אשר יש לגבות מאדם אשר הכנסתו השנתית בפועל היתה קטנה יותר.
גם בעת שהנכם חותמים אבטלה ובמהלך אותה שנת מס, הרי שיש להפריש מהכנסותיכם סכום מס נמוך יותר. כך גם במקרה בו בן או בת זוגכם היו מובטלים במהלך אותה השנה, או זכו לקבלת דמי הביטוח הלאומי. התא המשפחתי נחשב בעיני המדינה כגוף כלכלי אחד וככזה יגיע לכם לשלם סכומי מס קטנים יותר, שכן הכנסותיכם המשפחתיות באותה שנה היו קטנות מבשגרה.
מעבר ממקום המגורים לאיזור אשר מכונה על ידי המדינה כאיזור עדיפות לאומית, אשר מטרת המדינה היא לעודד את ההתיישבות בו, תזכה אתכם אף היא בקבלת החזרי מס. במקרים אלה יש לזכור ולדווח למעסיק שלכם אודות המעבר, מאחר ובמידה וימשיך לדווח עליכם כאילו הנכם מתגוררים במשכנכם הקודם, יוסיף מס ההכנסה לגבות משכר העבודה שלכם סכומי כסף גבוהים יותר מאשר אתם חייבים בפועל.

גם עולים חדשים אשר הגיעו ארצה, ייחשבו זכאים לקבלת החזרי מס כאשר מדובר בפרק זמן שנע החל צמיום עלייתם ארצה ועד שלוש שנים מיום ההגעה. מקרים נוספים יכללו סטטוס משתנה כמו אובדן של בן או בת הזוג, גירושים או לידה של ילד נוסף במשפחה.

את החזרי המס תוכלו להשיג בעצמכם או באמצעות רואי חשבון או חברות מקצועיות העוסקות בבדיקת החזרים אלו כמו גם בנושאים אחרים כגון חשבות שכר.

המלצה : יועץ מס

מחשבון משכנתאות
סכום המשכנתא:
ריבית:
תקופה בשנים:
תשלום חודשי: