הדרך הטובה ביותר לקבלת החזר מס

כאשר אדם ממוצע נתקל בשתי המילים “מס הכנסה” הוא מעדיף לא לדעת על מה מדובר ולהמשיך לחיות את חייו, אפילו כששתי מילים נוספות נכנסות למשפט “החזר מס”. שכירים רבים לא יודעים אך מרביתם זכאים להחזרי מס מרשות המיסים. מי שכבר פונים למס ההכנסה מגלים כי יש להם את האפשרות לקבל כסף שהמדינה מחזירה מסיבות כאלה ואחרות. הדרך לקבלת החזר מס עבור עצמאים ברורה ומוכרת למי שהדבר נוגע לו ומדי תקופה מגישים העצמאים דו”ח שבו הם מבקשים גם החזרים על הוצאות המוכרות על ידי רשות המיסים.

הדרך לקבלת החזר מס עבור שכירים

למי שעדיין לא מודעים לעובדה שבהחלט ניתן לבקש החזרי מס מרשות המיסים, ישנם כמה תנאים בסיסיים שעמידה בהם מקנה את האפשרות לעשות כן. כיום, שחרור משירות סדיר בצבא, נכות רפואית של 90% ומעלה, משפחות חד הוריות, עלייה לארץ, ילדים לקויי למידה, מגורים בישובי ספר ועוד, אלו הם רק חלק מן הדרך להחזר מס. עמידה באחד התנאים האלה ואחרים מקנה את האפשרות לעשות כן ולהרוויח בין כמה מאות שקלים והסכומים יכולים להגיע כמה לכמה אלפים.

ההליך המסודר לבקשת ההחזרים

כאשר מגישים את הבקשה להחזרי מס הכנסה, חשוב מאוד להצטייד בכל הטפסים הנדרשים. אחד הטפסים החשובים ביותר הוא טופס 106 – זהו הטופס שמרכז את כל המשכורות באותה השנה וכל מעסיק מחויב להנפיקו לכל עובד. את טפסי הבקשה ואחרים ניתן למצוא באתר האינטרנט של מס ההכנסה, אולם עדיף תמיד להיעזר באנשי מקצוע שיודעים בדיוק מה לעשות ויכולים לכוון, לעזור וללוות לאורך כל התהליך.

פרק הזמן המוגדר

יש לציין מספר נתונים חשובים. הראשון הוא שהחזרי מס מרשות המיסים ניתן לקבל רק על ההכנסות של 6 השנים האחרונות. אם מדובר על השנה השביעית, עליה לא ניתן לקבל את הסכום. אולם, על כל שנה שעליה מגישים את הבקשה להחזר, ניתן לקבל ריבית של 4% מן המדינה. איש מקצוע שיוכל לייעץ יעזור בחישובים ובתמיכה הנדרשת. לא חייבים לעשות זאת לבד, מומלץ להיעזר באחרים.

מחשבון משכנתאות
סכום המשכנתא:
ריבית:
תקופה בשנים:
תשלום חודשי: