הלוואה חוץ בנקאית

 כיום ישנם אין ספור אפשרויות למתן הלוואה חוץ בנקאית, בעיקר בשנים האחרונות ניתן למצוא חברות רבות המציעות ללקוחותיהן את האפשרות לקבל הלוואה. המושג הלוואה חוץ בנקאית הוא חדש באופן יחסי בעיקר בשל העובדה שעד לפני שנים לא רבות לא היה ניתן לקבל הלוואה אלא מהבנקים. ההלוואות שהתקבלו מבנקים היו כרוכות באין ספור ניירות וחתימות והתחייבות כלפי הבנק, היום אפשר לומר שהמצב השתנה מקצה לקצה ואדם הזקוק לכסף בדחיפות יכול לקבל הלוואה המתאימה לכיס שלו משלל חברות המציעות את שירותיהן, לכן גם נוצרה תחרות אדירה על כיסו של הלקוח כך שניתן לקבל הצעות שונות ומגוונות מכלל החברות. כמובן שעל מנת לקבל את ההלוואה ישנם מספר קטגוריות בהן הלקוח חייב לעמוד די דומה להתנהלות הרגילה מול הבנקים.

מהיכן כדאי לקבל הלוואה חוץ בנקאית

כאמור התחום של הלוואות תופס תאוצה מדהימה בשנים האחרונות וישנם המון חברות המציעות הלוואות כך שנוצר מצב שקשה לבחור מי החברה המתאימה והבטוחה ביותר, חשוב לקבל הלוואה מחברה בעלת מוניטין טוב בתחום, מומלץ לבדוק האם החברה וותיקה ובעלת ניסיון בתחום. התחום של ההלוואות ולעיתים עלול להיות גבולי מדי פעם גם אפשר לשמוע את המושג שוק אפור בהקשר לחברות המעניקות הלוואות חוץ בנקאיות. ישנם חברות המציגות אתר אינטרנט ובו ניתן לקבל פרטים נוספים על החברה.

יתרונות וחסרונות

ניתן למנות כמה וכמה היתרונות בלקיחת הלוואה חוץ בנקאית, כמו לדוגמה: קבלת הלוואה באופן מהיר ביותר ביחס להלוואות מול הבנקים, ישנה אפשרות לקבל הלוואה און ליין ממש דרך אתר החברה על ידי הכנסת פרטים ומענה על מספר קטגוריות מתבקשות ובתנאים קלים ביחס לבנקים, יתרון נוסף בלקיחת הלוואות חוץ בנקאיות טמון בעובדה שהן מהוות תוספת לאשראי הלקוח בבנק ולא תופס את המסגרת, בדרך כלל הלקוח גם לא יתבקש להביא ערבים או ערבויות ברמות שהבנק מבקש.

החיסרון המשמעותי ביותר בלקיחת הלוואה מחוץ לבנק כרוך בריבית הגבוהה באופן יחסי לריבית של הבנקים (אך גם במקרה זה התחרות הרבה בשוק משפרת את המחירים)

כמובן שהיתרון שדובר בפסקה הקודמת על כך שמסגרת האשראי בבנק אינה נפגעת בהחלט יכול להפך לחסרון בהתנהלות לקויה עם ההלוואות לכן חשוב להיות ממוקדים בעת לקיחת ההלוואה ולדעת איפה אתם עומדים בדיוק מבחינה כלכלית, אז אם נסכם את הנושא ניתן להסיק שהלוואות חוץ בנקאיות יכולות להיות אטרקטיביות אך באותה מידה חשוב לדעת איך ממי ומתי לקבל את ההלוואה.

מחשבון משכנתאות
סכום המשכנתא:
ריבית:
תקופה בשנים:
תשלום חודשי: