משכנתא צמודה למדד

משכנתאות צמודות למדד הן הלוואות שנלקחות לתקופת זמן ארוכה וההחזר החודשי שלהן יהיה מבוסס על תשלום הקרן והריבית בסכום שהוא קבוע או משתנה .כדי שנבין מהי הלוואה צמודת מדד נסביר מהי המשמעות של מדד : הוא מדד המחירים אשר מבטא בתוכו את ערך השקל מול סל המוצרים (מוצרים בסיסיים ) , המדד מפורסם בכל 15 לחודש  הנוכחי עבור חודש קודם על ידי הלשכה המרכזית לסטטסטקיה . במידה והמחיר עולה המדד עולה ובזה כוח הקניה של השקל מתחזק ז"א הכסף שלנו שווה יותר וההפך נכון . עליית מדד נקראת דפלציה וירידת מדד נקראת אינפלציה , עליית המדד תגרום לעליית סכום התשלום של המשכנתא וירידת המדד תגרום לירידת סכום התשלום של המשכנתא . מכאן משכנתאות הצמודות למדד הן גם כן נקראות משכנתאות הצמודות למדד המחירים לצרכן. סוג זה של משכנתאות הינו הנפוץ ביותר משאר הסוגים . משכנתא צמודה למדד אפשרית בשני מסלולים שונים , הראשון הינו משכנתא צמודת מדד עם ריבית קבועה והמסלול השני הינו משכנתא צמודת מדד עם ריבית משתנה.

משכנתא צמודה עם ריבית קבועה

   הקרן של המשכנתא תהיה צמודת  מדד עם ריבית קבועה על המשכנתא . משכנתא זו עם ריבית קבועה שלא משתנה כל תקופת ההלוואה אך השינוי יהיה בהחזר שמשתנה מעליה או ירידה בשיעור המדד, זהו יתרון מאד גדול יחסית למשכנתאות אחרות . החסרון הגדול במשכנתאות מסוג זה הינו בעת של פרעון מוקדם של המשכנתא , אשר הלווה יהיה חייב לשלם כנס על פרעון ההלוואה לפני תום התקופה , כנס זה נקבע לפי כמה שנים נשארו ומה סכום ההלוואה שנפרע .

משכנתא עם ריבית משתנה:

   משכנתא צמודה למדד בריבית משתנה הינה משכנתא שבה הריבית משתנה מדי תקופה, השינוי ינבע מהסכם בין הלקוח לבנק ויכול לנוע בין חודשים לשנים, החסרון במשכנתא מסוג זה שבמידה ונלקחה בתקופה בה הריבית הייתה בשפל פתאום המשלם יכול למצוא את עצמו במצב של עליה מתמשכת בריבית , והחזרים חודשיים גבוהים מהרגיל . אך היתרון הבולט בסוג זה של משכנתא הינו שבעת פירעון מוקדם ממועד החזר הריבית היא לא תהיה מחויבת בעמלה .

עוד אתרים שיעניינו אותך:
יורם קראוס – מטפס הרים
יורם קראוס
יורם קראוס – כתבה

מחשבון משכנתאות
סכום המשכנתא:
ריבית:
תקופה בשנים:
תשלום חודשי: